Çin İçecek dolum makinası Üretici

Sunswell Machinery Co., Ltd.

12 yıllık küresel pazar deneyimi ve 50'den fazla ülkede varlığı ile su, meyve suyu, gazlı içecekler, süt ve yağ için şişeleme makineleri.

Haberler

November 7, 2022

Preform Elektrostatik Toz Giderme Sistemi

Elektrostatik çekim olgusunun keşfedilmesinden bu yana 2.600 yıldan fazla zaman geçti ve temel elektrostatik teori, yüz yıldan kısa bir süre önce modern elektrostatik toz giderme teknolojisinin teorik temeli haline geldi.

 

Son yıllarda, ekonomik gelişme ve teknolojik ilerleme nedeniyle, elektrostatik çöktürücü teknolojisi, çeşitli endüstriyel alanlarda giderek daha yaygın olarak kullanılmaktadır.PET şişe paketleme makinelerinin gelişmesiyle birlikte pazar rekabeti giderek daha şiddetli hale geldi.Üretim maliyetlerini azaltmak ve ürün kalitesini ve üretim verimliliğini artırmak için, kombine üfleme, doldurma ve kapatma makinesi içecek üreticileri arasında giderek daha popüler hale geliyor.

 

Şişirme-doldurma-kapaklama, şişenin durulama işlemini ortadan kaldırdığından, üretim verimliliği iyileştirilir ve preformun temizliğine yönelik gereksinimler de artar.Bununla birlikte, preform statik elektrik üretecek ve enjeksiyon kalıplama ve taşıma işlemi sırasında bazı toz ve döküntülere yapışacaktır, geleneksel işlem, preformu durulamak için düşük verimliliğe ve yüksek su tüketimine sahip steril su veya steril su kullanmaktır.

hakkında en son şirket haberleri Preform Elektrostatik Toz Giderme Sistemi  0

Elektrostatik toz giderme teknolojisi, preformun iç boşluğundaki statik elektriği ortadan kaldırmak için kullanılır ve daha sonra embriyo tüpünün iç duvarında adsorbe edilen toz ve kalıntılar, yüksek verim ve düşük gaz tüketimi ile bir elektrikli süpürge ile toplanır.

 

Preformlar enjeksiyon kalıplama yapıldıktan sonra preform sepetlerine büyük miktarlarda ve düzensiz olarak istiflenir.Kullanımdayken, forklift preform sepetlerini dampere, damper ise preform sepetlerindeki preformları asansöre boşaltır.Embriyolar asansörle belirli bir yüksekliğe kaldırılır ve ardından embriyo ayıklama makinesine gönderilir.Embriyo ayıklama makinesi, ön kalıpları düzenli bir şekilde dizer ve tek tek şişirme, doldurma ve döndürme ekipmanına gönderir.

 

Bu işlemde, statik elektrik üretmesi kolay olan preformlar arasında çok fazla ekstrüzyon sürtünmesi ve ayrılması vardır ve havadaki yıpranmış preform döküntüleri ve tozu da preformun iç boşluğunda kolayca emilir.İçecek ambalajlarının temizlik gereksinimlerini karşılamayan preform yüzeyindeki toz ve kalıntıların elektrostatik adsorpsiyonu nedeniyle, bir preform toz giderme sistemi gereklidir.

hakkında en son şirket haberleri Preform Elektrostatik Toz Giderme Sistemi  1

Toz toplayıcı prensibi: giriş 24V DC voltajı, darbe DC kontrolörü tarafından 2kV ~ 15kV'a yükseltilir, üretilen pozitif voltaj ve negatif voltaj, şant yoluyla iyon memesinin pozitif ve negatif elektrotlarına sırasıyla bağlanır ve iyon nozulu temiz bağlanır.Basınçlı hava, pozitif ve negatif elektrotlar sırasıyla basınçlı havayı pozitif ve negatif iyonlarla iyon rüzgarına iyonize eder, iyon memesinin dışındaki meme şişe embriyosuna yerleştirilir ve yüzeyindeki toz varsa iyon rüzgarını püskürtür. şişe embriyo pozitif yüklenir, iyon akışındaki negatif iyonlar ve nötralizasyon, preform yüzeyindeki toz negatif yüklü ise iyon akışındaki pozitif yük nötralize edilir.Elektrostatik toz elimine edilir ve adsorpsiyon kuvveti kaybolur.Basınçlı hava preformdan dışarı üflenir ve ardından vakumlu süpürge tarafından emilerek toplanır ve preform toz giderme işlemi tamamlanır.

 

Çalışma modu: Şişirme-doldurma-kapaklama ekipmanındaki şişeler ve preformlar için proses birimlerinin (şişe üfleme, doldurma, kapatma vb.) ve transfer birimlerinin çoğu döner tasarımlardır ve preform toz giderme döner olacak şekilde tasarlanmıştır. doğrudan entegre edilebilir ve kurulabilir.Isıtma ünitesinden önce, ön kalıp yıldız çark tarafından taşınır.Preform tozdan arındırıldıktan sonra bir sonraki yıldız çarka aktarılır ve ardından üfleme, doldurma ve kapatma ekipmanı ile sorunsuz bir şekilde bağlantılı olan ısıtma ünitesine girer.Şişirme makinesi, ek motor sürücüsü olmadan doğrudan sağlanır.Toz giderme nozulu ile preform arasında bire bir ilişki vardır.Preform, toz giderme yıldız çarkına girdikten sonra, iyon nozulunun harici nozülü preforma yerleştirilir ve iyonize hava püskürtür, bu da yeterli statik nötralizasyon ve temizleme süresi sağlar.

 

Deney doğrulama: hava basıncı 0.35MP, ekipman hızı 36000BPH, deney için 50 preform alınır ve saç telleri, film, kağıt artıkları, preform döküntüleri ve destek halkası döküntüleri sırayla yerleştirilir ve yabancı madde tamamen kaldırıldı.

 

Test talimatı:

a.Saç için, saçı 2, 3 ve 5 cm uzunluğunda kesin ve her bir şişe embriyosuna sırasıyla farklı uzunluklarda 3 saç yerleştirin;

b.Film (plastik film), filmi 1, 2 ve 3 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1 cm genişliğinde kesin ve her bir ön forma farklı boyutlarda 3 film koyun;

c.Kağıt artıkları, bir parça beyaz kağıdı 1, 2, 3 cm uzunluğunda ve 1 cm genişliğinde beyaz kağıt parçalarına kesin ve her şişe embriyosuna farklı özelliklerde 3 parça kağıt parçası koyun;

d.Şişe ön kalıbı kalıntısı, 1 mm'den uzun şişe ön kalıbı kalıntısını alın ve her bir şişe ön kalıbına birkaç (10'dan fazla) kalıntı koyun;

e.Destek halkası parçaları, uzunluğu 1 mm'den fazla olan ön kalıp destek halkası parçalarını alın ve her bir ön forma birkaç (10'dan fazla) parça koyun.

 

Nihai test sonuçları: Preformdaki yaygın yabancı nesneler, preform kalıntıları ve destek halkası kalıntılarıdır.Preform elektrostatik çökeltici işlendikten sonra, çıkarma oranı %100'e ulaşabilir.Film dışında elle eklenen yabancı cisimler için de çıkarma oranı yüksektir.

 

%100'e ulaşabilir ve film çıkarma oranı %96'ya ulaşabilir, bu da ekipmanın ön kalıbın temizliği için şişirme-doldurma-kapama ekipmanının gereksinimlerini tam olarak karşılayabileceğini kanıtlar.

Yazar:Robin O

İletişim bilgileri